poniedziałek, 8 czerwca 2015

Księżyc nad Barceloną

   Podczas pobytu w Barcelonie udało mi się złapać kilka ujęć Księżyca, w tym jedno wyjątkowe. 

   Tym szczególnym jest oczywiście pierwsze z poniższych, tzw. tranzyt samolotu na tle tarczy Księżyca. Takie zdjęcia zawsze mnie fascynowały oraz były moim celem do osiągnięcia w tej dziedzinie fotografii. Będąc na campingu nadarzyła się idealna okazja. Na moje szczęście ośrodek leżał w pobliżu barcelońskiego lotniska oraz posiadał bezpośredni dostęp do plaży morskiej.
Z tamtego miejsca można było dostrzec korytarz powietrzny lądujących samolotów i mniej więcej złapać perspektywę do zrobienia zdjęcia.
W pewnym miejscu tory ruchu Księżyca oraz samolotów, przecinały się, tym samym umożliwiając w ściśle określonym czasie wystąpienie tranzytu. Istnieje kilka rzeczy sprawiających, że takie fotografie mogą być trudne w realizacji i czasem potrzeba tylko szczęścia. W moim przypadku ograniczeniem była to tylko przestrzeń oraz czas ( czasoprzestrzeń ;D ). 

  Plaża, na której robiłem zdjęcia miała ok 40m szerokości, więc istniał 
wprawdzie tylko jeden moment, w którym mogłem uwiecznić to spotkanie bez "latania" po plaży celem zmienienia perspektywy ;). Samoloty przelatywały
w pobliżu Księżyca mniej więcej co minutę, więc w tym czasie zdążył się on wspiąć wyżej i następne samoloty przelatywały już "pod nim".


   Na pozostałych zdjęciach widać spektakularne wschody czerwonego Księżyca ponad horyzont Morza Śródziemnego, a na drugim z nich, dodatkowo, przepływający w oddali prom towarowy.
   
tranzyt samolotu na tle tarczy księżyca


wschód Księżyca nad Morzem Sródziemnomorskim


wschód Księżyca nad Morzem Sródziemnomorskim

   Mam nadzieję, że zdjęcia się podobały oraz zapraszam do obejrzenia innych moich fotografii.
  Zachęcam również do polubienia mojej strony na facebook'u.

Edycja: Lightroom 5
Użyty sprzęt: Canon 1100d | Sigma 70-300m

 

3 komentarze: